YÖK, YKS barajının düşürülmesine yönelik çalışmayı Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sundu!

Yüksek Öğretim Kurumu, YKS sınavının barajını düşürmeye yönelik bir toplantı yaptı ve toplantının sonunda çalışmayı Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sunuldu. Kısa bir süre içinde nihai kararın çıkması bekleniyor.

YÖK, YKS barajının düşürülmesine yönelik çalışmayı Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sundu!

Tercih dönemi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kararı ile uzatılmış olan tercih döneminin yeni gündemi baraj puanlarının düşürülmesi oldu. Yükseköğretim Kurulu (YÖK), Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) ile ilgili yapılan toplantı sonunda konuya ilişkin yürütülen çalışmayı tamamladı. Söz konusu çalışma Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sunuldu. Kısa süre içinde de nihai kararın açıklanması bekleniyor.

Yetkililer, salgın nedeniyle yüz yüze eğitime ara verilmesi ve öğrencilerin uzaktan eğitim döneminde sınava iyi hazırlanamamaları nedeniyle üniversite sınavında başarı ortalamasının düştüğünü bildirdi. Tercih işlemleri 20 Ağustos'ta sona erecek.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli de dün barajın düşürülmesi çağrısında bulunmuştu. Resmi Twitter hesabından paylaşım yapan Bahçeli, salgın döneminde öğrencilerin yaşadıkları sorunlara dikkat çekerek, Temel Yeterlilik Testi (TYT) baraj puanının 150'den 140'a,Alan Yeterlilik Testi (AYT) baraj puanının da 180'den 160'a çekilmesini istedi.

Kaynak: Haberler.com / Erdem Aksoy