Son Dakika! YKS'nin baraj puanları düştü!

YÖK'ün Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sunduğu çalışmayla beraber YKS sınavının barajı düşürüldü. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamasına göre, üniversite baraj puanları TYT'de 140, YDT'de de 170 olacak.

Son Dakika! YKS'nin baraj puanları düştü!

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devle Bahçeli, önceki gün sosyal medya hesabından Yüksek Öğretim Kurumları sınavındaki baraj puanlarıyla ilgili önerilerde bulundu. Bahçeli, "Salgın dönemi göz önüne alınarak TYT baraj puanın 140'a, AYT baraj puanın da 160'a çekilmesi teklif ve temennimizdir" dedi. Bahçeli'nin bu önerisinin ardından harekete geçen hükümet, Temel Yeterlilik Testi'ndeki barajı 140'a, Alan Yeterlilik Testi'ndeki barajı da 170'e düşürdü.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sosyal medya hesabından "Genç kardeşlerime bir müjde vermek istiyorum" diyerek şu ifadeleri kullandı: Yüksek Öğretim Kurulumuz, 2021 YKS tercih sürecinde merkezi ve ek yerleştirmeye ilave bir ek yerleştirme yapılmasını kararlaştırmıştır. Bu ilave ek yerleştirmede baraj puanı TYT'de 140, AYT ve YDT'de 170 olarak uygulanacaktır.

Kaynak: Haberler.com / Olgun Kızıltepe