Tatar'ın yeni teklisi "Vazgeçtim" video klibi ile çıktı!

Tatar'ın "Krizantem" isimli çıkacak olan EP Albümünün ilk teklisi "Vazgeçtim" video klibi ile dün gece Agarta Müzik youtube kanalında yayınlandı!!

Tatar'ın yeni teklisi "Vazgeçtim" video klibi ile çıktı!

2014 yılında 10-11 yaşlarında iken şiir ve söz yazmaya başlayan Tatar 2017 yılında ilk amatör şarkı kayıtlarını almıştır. 2018 yılından bu yana aktif ve profesyonel anlamda müzik yapmaktadır. Yaptığı çalışmalar ile birlikte doğduğu ve yaşadığı şehir Eskişehir'de adını duyurmayı başarmıştır fakat hedefi daha büyük kitlelere oynamaktır. Yaşı küçük (18) olsa da bu işi ciddiye almasının ve üretkenliğinin, başarıya bir adım daha yaklaşmasına yardımcı olmasını ümid ediyoruz. 

Krizantem EP Albümü!

Tatar'ın "Krizantem" adlı ep albümü hikayeli bi' şekilde birbirinin takip eden, 4 solo projeden oluşan konsept bir albümdür. Albüm, sorularına cevap arayışında olan bir gencin
korkularından kaçarak kendine sığınması ile mizantropikleşmesini anlatmaktadır. 

Krizantem; Kasımpatı çiçeğinin bir diğer ismidir. Bu çiçek, kimi zaman cenaze çiçeği niteliği taşımış, kimi zaman ise ölümsüz aşkı anlatmış ve platonik aşkların kahramanı olmuştur. Kasımpatı genel olarak büyük ve renkli papatyalara olarak düşünülse de, kendisine has olan özellikler ile, hikayesi bulunan bir çiçektir. Albümün isminin bu denli anlamlı olması şarkıların altında bir hikayenin yattığını işaret ediyor. 

Sözlerinin, tasarımlarını ve klip kurgusunun tamamı Tatar‘a ait olan bu şarkının altyapısını PUNTA ve Neva üstleniyor. Mix-Mastering işlemlerini ise yine Neva üstleniyor. Aynı zamanda Tatar'ın diğer amatör projeleri dışında ilk profesyonel klibi olan bu projenin yönetmen koltuğunda Egemen Özcan oturuyor. Eser toplam 2 dakika 11 saniye sürüyor. Tatar'ın yeni parçası "Vazgeçtim", Agarta Müzik etiketiyle tüm dijital müzik platformlarında ve klibiyle birlikte Agarta Müzik YouTube kanalında yayında. 

Tatar'ın Krizantem Ep albümünün ilk parçası olan "Vazgeçtim" adlı çalışması, sorularına cevap arayışında olan bir gencin tükenmişliğini ele alan bir anlatımla agarta müzik etiketi ile tüm dijital platformlarda. 

Söz: Tatar
Beat/Aranje: Punta & Neva
Mix-Mastering: Neva
Kayıt Stüdyosu: 4MetreKare

Yönetmen: Egemen Özcan
Senaryo: Egemen Özcan & Tatar
Artwork: Tatar
Edit/Fx/Color: Tatar

Instagram

Twitter

Tatar'dan Teşekkür Mesajı!

"Proje ne kadar basit ve sıradan gibi dursa da benim için zor ve bir hayli önemliydi, gecemizi gündüzümüze kattık ve kendi potansiyelimizin üzerinde bir iş çıkarttığımız düşünüyorum. Sırada emeklerimizin meyvesini yemek kaldı, asıl zor kısım da burası. En başta bütün süreci üstlenen Rizzo Guerta'ya (Ünal Mutlu), Altyapı ve Mix&Mastering gibi prodüksyon işlemlerini üstlenen PUNTA ve Neva'ya, Klibin yönetmenliğini üstlenen Egemen Özcan'a, Kayıt sürecini üstlenen MitralY (Yasin Topçu), Ceyhun Kurşun'a ve değerli Odeon Production, 4MetreKare, Agarta Müzik ekibine ve bu röportajı yapan Kozlu Medya ekibine sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum. Emeği geçen herkese gerçekten çok çok teşekkürler, benim için ciddi anlamda önemli bir sürecin başlangıcını yapmış bulunmaktayız. Bu ismi sık sık duyacaksınız size söz veriyorum. Teşekkürler, sevgiler.."