Oynayanların severek oynadığı South Park'ın 3 Boyutlu oyunu geliyor!

Yapımcılıklarının Trey Parker ve Matt Stone, Comedy Central ile yeni bir anlaşma imzaladıklarını ve bu anlaşmanın içerisinde 3D grafiklere sahip yeni bir video oyunun olduğunu açıkladı.

Oynayanların severek oynadığı South Park'ın 3 Boyutlu oyunu geliyor!

Yıllardır ekranlar karşısında bulunan animasyon dizisi milyonlarca hayrana sahip. Bugüne kadar bu çok sevilen animasyonun 9 farklı oyuna imza attı. Dizinin karakteristik çizgisini korumak için 1998 yılında Nintendo 64 için çıkardığı oyun da dahil olmak üzere tüm oyunlarında kendine has bir grafik kalitesi sunan yapım, 4 yılın ardındanyeni bir oyunu hayranlarıyla buluşturmak için kolları sıvadı.

South Park'ın yaratıcıları olan Trey Parker ve Matt Stone, Comedy Central ile birlikte dizinin yeni sezonları, 14 film ve yeni bir oyun üzerine anlaşma imzaladı. Söz konusu oyunun 3D grafiklere sahip olacağına dair iddialar, South Park'ın ilk defa kendi çizgisinden çıkıp yeni bir oyun deneyimine imza atacağını gösteriyor.

Serinin en çok sevilen ve satın alınan oyunu Stick of Truth 2014 yılında piyasaya sürülmüştü. Daha önce çıkardığı oyunlar Stick of Truth kadar sevilmemiş ve alınmamıştı. Son çıkardıkları South Park: Phone Destroyer, 2017 yılında piyasaya sürülmüştü ancak tıpkı Stick of Truth'tan önce yayınlanan oyunlar gibibeklentileri pek karşılayamamıştı. Yaptıkları anlaşmada son çıkan oyunlarınında 2 boyutlu olmasına karşılık bir sonraki oyun için 3 boyutlu çalışmalar yapmaya başladığını açıkladı. 

Kaynak: Webtekno.com