Selçuk Yöntemin "tost fotoğrafını" izinsiz çeken kişinin davasını kazandı!

Yıllar önce bir kafede tost yerken görüntülenen ve bu fotoğrafı menüde kullanılan Selçuk Yöntem, kafe sahibine tazminat davası açmıştı. Yargıtay 11. Hukuk Dairesi, Yöntem'in kafeden kazandığı 100 bin lira maddi ve 50 bin lira manevi tazminatı onadı.

Selçuk Yöntemin "tost fotoğrafını" izinsiz çeken kişinin davasını kazandı!

Ünlü oyuncu Selçuk Yöntem, yıllar önce bir kafede tost yerken görüntülenmiş ve bu fotoğrafın menüde kendisinden izinsiz bir şekilde kullanılması üzerine kafe sahibine 300 bin TL maddi ve 100 bin TL manevi tazminat davası açmıştı.

Yöntem'in avukatı, "Müvekkilinin Türkiye'nin en önemli tiyatro ve sinema oyuncularından biri olduğunu, davalıya ait kafede yemek yerken çekilen çok uygunsuz bir fotoğrafının kafenin menü, reklam ve tanıtımlarında, Magazin Gazetecileri Derneği ödül töreni mecmuasında kullandığını, davalının bu yolla davacının kafenin daimi bir müşterisi olduğu algısı yarattığını, sosyal medyada bu fotoğraf nedeniyle davacı ile alay edildiğini, bu nedenle davacının maddi ve manevi zarara uğradığını" öne sürdü.

Yargıtay 11. Hukuk Dairesi, oyuncu Selçuk Yöntem'in fotoğrafını menüsünde izinsiz kullanan kafeden kazandığı 100 bin lira maddi ve 50 bin lira manevi tazminatı onadı.

Kaynak: Haberler.com