Kenan Sofuoğlu Kim, Nereli ,Milletvekili mi?

Milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu, geçtiğimiz günlerde bir yemek programına konuk oldu. Herkesi şaşırtacak hikayesi ile herkesi hayran bıraktı. Detaylar haberimizde...

Kenan Sofuoğlu Kim, Nereli ,Milletvekili mi?

Motor tamircisi bir babanın dört çocuğunun üçüncüsü olan Milli Motosikletçi Kenan Sofuoğlu , 25 Temmuz 1983 tarihinde Adapazarı Akyazı’da doğmuştur.Aslen Trabzonlu olan Kenan Sofuoğlu motosiklet tutksu olan bir aileden geldi günümüze.Annesinin ismi Nuray Sofuoğlu’dur ve bir kız kardeşi vardır.

1996 yılında Türkiye şampiyonasında yarışan ağabeyi Bahattin’i izleyerek motor sporları ile tanıştı, 2000 yılında abisi Sinan’ın bir yarışta ayağını kırması ile boş kalan motorunda, 16 yaşında özel izin ile yarışlara katılmaya başladı. Ağabeyi Sinan’ın motoruyla yaptığı bu ilk drag yarışını kazandı. 5 kez Dünya Şampiyonu oldu. 3 Eylül 2014 tarihinde Hollandalı Julia Looman ile evlendi. 24 Haziran 2018'de AK Parti'den Sakarya milletvekili seçildi.

2006 senesinde Supersport-WM'ye başlarken sponsorluk sorunları yüzünden Yamaha Almanya takımından ayrılmak zorunda kalmıştır. Ancak son anda İsviçre'de yaşayan, ismi gizli tutulan bir(Selçuk Allaç) Türk iş adamının sponsorluk sağlamasıyla Ten Kate'nin Honda takımına katılmıştır. Supersport WM'de 2006 sezonunu üçüncü olarak tamamlamıştır.

2016' Supersport Dünya Şampiyonluğu'nu bir kez daha kazandı.Böylelikle 5. Dünya Şampiyonluğunu Kazanmıştır.

Çok iyi düzeyde İngilizce bilen Sofuoğlu, 2 çocuk babasıdır.