GTA'nın 3 Efsanevi Oyununun yeniden yapımları geliyor!

Rdr2'den sonra uzun bir dönem sesiz kalan Rockstar Games herhangi bir oyun için resmi hiçbir açıklama yapmadı. Desteklenmeyen iddialar ile canımızı sıkan GTA 6'nın ardından, serinin hayranlarını sevindirecek bir haber geldi. Ortaya çıkan bazı yeni bilgilere göre GTA 3, Vice City ve San Andreas, remastered versiyonları ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.

GTA'nın 3 Efsanevi Oyununun yeniden yapımları geliyor!

GTA serisi küçükten büyüğe herkesin sevdiği ve 1 kere bile olsa oynadığı serinin 3 oyununun yeni grafiklerle yeniden yapımı yapıldığı iddia edildi. Rockstar games'ten resmi bir açıklama gelmemesine rağmen hayranları heyecanlandırdı. Son olarak 2013 yılında karşımıza GTA 5 ile çıkan seriden beklenen resmi GTA 6 açıklamaları bir türlü gelmezken şimdi 'Bu da bir şeydir' dedirtecek ve tabii ki heyecan yaratmaya da yetecek yeni bir gündem var.

Kotaku'da yer alan ve güvenilir kaynaklara dayandırılan yeni bir habere göre, Rockstar Games, serinin efsaneleşmiş üç oyununun remastered'ları üzerinde çalışıyor. GTA 3, Vice City ve San Andreas, pek çok platform için yayınlanmak üzere yeniden düzenleniyor. Unreal Engine kullanılarak yeniden düzenlenen oyunların her birinin 'yeni ve eski grafikleri bir arada sunacak' şekilde geliştirildiği söyleniyor. Her bir oyunun kullanıcı arayüzleri de aslına sadık kalacak şekilde güncelleniyor.