Olimpiyatlarda finale çıkan Milli boksör Busenaz Sürmeneli, yangın çıkaranlara seslendi!

2020 Tokyo Olimpiyatları'nda 69 kiloda finale çıkan Busenaz Sürmeli, yarı final zaferinin ardından ülkemizde çıkan yangınlar nedeniyle üzgün olan Buse, soyunma odasına doğru giderken, "O madalya gelecek ülkemize. O yangınları çıkaranlar; biz bir ölür bin diriliriz" ifadelerini kullandı, gönülleri fethetti.

Olimpiyatlarda finale çıkan Milli boksör Busenaz Sürmeneli, yangın çıkaranlara seslendi!

Tokyo Olimpiyatları'nda okçulukta altın madalya kazanan Mete Gazoz'dan sonra yine sevinç yaşamaya hazırlanıyor. Busenaz Çakıroğlu ve Busenaz Sürmeli, boksta finale yükseldi. 69 kiloda finale çıkan Sürmeneli, maçın ardından yaptığı konuşmayla gönülleri fethetti.

Busenaz: 

"Benim maçlarım genelde ülkenin zor zamanlarına denk geliyor. Böyle olunca da bayrağımız için farklı savaşıyorum. Beni destekleyen, dua eden herkese teşekkür ederim. Hayallerimin finaline çıkacağım. Ben asla pes etmem. Tam 13 senedir; sabah akşam, gece gündüz bunun için çalışıyorum. Sakatlıklar, yaşadığım psikolojik sıkıntılar… Her şey burası içindi. Ben, Türkiye'ye altın madalya getirmek istiyorum. İnsanlara biraz olsun tebessüm ettirebileceksem, ne mutlu bize. O madalya gelecek ülkemize, o yangınları çıkaranlar, biz bir ölür bin diriliriz."

Kaynak: Haberler.com