Clubhouse, Afgan kullanıcıları korumak için uygulamadaki bilgilerini gizleyecek!

Aylar önce bir anda sosyal medya'da ortaya çıkan Clubhouse, Afgan kullanıcılarının hesaplarındaki biyografileri, takipçileri ve fotoğrafları saklayarak onları korumak için çalışıyor.

Clubhouse, Afgan kullanıcıları korumak için uygulamadaki bilgilerini gizleyecek!

Afganistan’da Talibanın yönetimi ele geçirmesiyle birlikte Afgan halkı ülkeden ayrılmak için elinden geleni yapıyor. Milyonlarca insanın zor durumda kalmasının ardından sosyal medya platformları, oralardaki kullanıcılarının güvenliğini sağlamak amacıyla izleyecekleri birkaç yol duyurmuştu. Örnek olarak Facebook, Afganistan’daki hesapların ‘arkadaşlar’ kısmına erişilmesini engellemiş, bunun yanında da hesapların tek dokunuşla askıya alınabilmesini sağlamıştı.

Facebook dışında LinkedInde Afganistan’daki kullanıcılarının güvenliği için çalışan şirketlerden biri. Afganistan’daki hesapların bağlantılar kısmının görülmesini engelleyen platformun ardından popüler grup sohbeti uygulaması Clubhouse karşımızda. Clubhouse, Afgan kullanıcılarını korumak için belli bir süre aktif olmayan hesapların biyografi kısımlarını ve fotoğraflarını saklıyor. Bu sayede söz konusu hesabın arama kısmında bulunması da oldukça zorlaşıyor.

Clubhouse temsilcisi, hesap bilgilerinin saklanmasıyla herhangi bir takipçi kaybı yaşanmayacağının altını çiziyor. Bunun yanında saklanan tüm bilgilerin geri alınabileceği, bunun sadece kullanıcı güvenliği için yapıldığı da belirtiliyor. Yine yapılan açıklamalara göre söz konusu hesaplarda -kullanıcı güvenliği için yapıldığından- takma ad kullanma imkânı da bulunuyor.

Kaynak: Webtekno.com