Bakan Özer, izlenecek yol haritasını anlattı

Uzun zamandan beri eğitim hayatına uzaktan devam eden öğrenciler için okulların eylül ayında açılıp açılmayacağı en çok merak edilen konuşardan biri. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, okulları açma konusunda oldukça kararlı olduklarını söyledi. Planlanan duruma göre, yüz yüze eğitim bütün sınıflarda haftanın 5 günü yapılacak. Velilerin okul çalışanlarından PCR testi istenmesi gündemde.

Bakan Özer, izlenecek yol haritasını anlattı

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, ilk ve orta öğretimde okulların belirlenen tarihte açılacağı, yüz yüze eğitimin bütün sınıflarda ve haftada 5 gün verileceği mesajı verdi. Üniversiteler için de gerekli hazırlıklar başladı. Yurtların karantina için kullanılmaması ve yüz yüze eğitimin aşılı ya da PCR testi ile olması üzerinde duruluyor.

Pandemiden en çok etkilenen ve uzun süre yüz yüze eğitimden uzak kalan çocukların okullarına kavuşması için çalışmalar tüm hızı ile devam ediyor. Kamuoyunda en çok merak edilen konulardan biri ise eylül ayında okulların açılıp açılmayacağı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bu konudaki net kararın Kabine Toplantısı'nda verileceğini duyurdu.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, kendisi ile görüşen milletvekillerine okulların zamanında açılması konusunda kararlı olduklarını ve bunun için Sağlık Bakanlığı ile birlikte çalışmalarını sürdürdüklerini mesajı verdi.