İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu yumruklu saldırıya uğradı!

Halk TV stüdyolarından programa katılan İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu, stüdyodan ayrıldığı anda kimliği belirsiz kişi tarafından yumruklu saldırıya uğradı, ardından yeniden stüdyoya dönen Kavuncu, canlı yayında açıklamalarda bulundu. Kavuncu saldırıyla ilgili "İster istemez üzülüyorsunuz ama bu tür saldırılar doğru bildiğimiz yoldan bizi ayıramaz" dedi. Öte yandan saldırı sonrası birçok siyasi isim, saldırıyı kınayan mesajlarla Kavuncu'ya destek verdi.

İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu yumruklu saldırıya uğradı!

İstanbul Bakırköy'de İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu katıldığı bir televizyon programının ardından çıkışta bir kişi tarafından darbedildi. Kimliği belirsiz bir kişi tarafından darbedilen ve aldığı yumruk darbeleri sonucu yere düşen Kavuncu, saldırı sonrası kanala döndü. Saldırgan ise olay yerinden kaçarak uzaklaştı.

Stüdyoya dönen Kavuncu, canlı yayında açıklamalarda bulundu. Kavuncu saldırıyla ilgili "İster istemez üzülüyorsunuz ama bu tür saldırılar doğru bildiğimiz yoldan bizi ayıramaz" dedi.

Öte yandan olay yerine gelen polis ekipleri, inceleme yaptı. Güvenlik kamerası kayıtlarını inceleyen ekipler, şüphelinin yakalanması için çalışma başlattı.

Saldırı ile ilgili açıklamada bulunan CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, ''İyi Parti İstanbul İl Başkanı, çok kıymetli mevkidaşım Buğra Kavuncu'ya yapılan saldırı da öncesinde yapılmış diğer saldırılar gibi kabul edilemez. Saldıranlardan ziyade saldırtan anlayıştan hesap soracağız! Sevgili Başkanım geçmiş değil gelecek olsun" ifadelerine yer verdi.

İşte Kameraya takılan o görüntüler: 

Canan Kaftancioğlu:

Mansur Yavaş:

Ekrem İmamoğlu:

Kaynak: Anadolu Ajansı / Halil Demir