Emekli olmuş olan İbrahim Tatlıses, yeniden çalışmaya başlayınca maaşı kesildi!

10 Sene önce bir silahlı saldırı sonucunda başından vurulan İbrahim Tatlıses 2017 malulen emekli oldu ve 3 bin 112 TL maaş bağlandı. SGK, yıllar sonra ibo Show ile ekrana dönen Tatlıses'in yeniden çalışmaya başladığı gerekçesiyle ünlü sanatçının maaşını kesti.

Emekli olmuş olan İbrahim Tatlıses, yeniden çalışmaya başlayınca maaşı kesildi!

Türk müziğine birçok şarkısının bulunuduğu ve sevilen bir sanatçı olan İbrahim Tatlıses 2011 yılında başına isabet eden mermi yüzünden ağır yaralanmıştı. Dünyanın çeşitli yerlerinde operasyon geçirmiş ve vücudunda hasarlar meydana gelmişti. Yıllarca çalışamayan Tatlıses, 2017 yılında malulen emekli olmuştu ancak sanatçının 4 yıldır aldığı maaş kesildi.

Sgk'nın yaptığı araştırmaya göre geçtiğimiz yıl İbo Show ile ekran macerasına kaldığı yerden devam etmeye başladığı için SGK aldığı emekli maaşını kesti.

'Çalışma gücü kaybı' olarak geçen Malulen Emeklilik çerçevesinde 4 yıl boyunca maaş alan sanatçının bu hakkı geri alındı. SGK, İbo Show'un izleyiciyle buluşmasıyla ünlü türkücünün 'yeniden çalışmaya' başladığı gerekçesiyle maaş ödemesini kesti.

Malulen emekli olan İbrahim Tatlıses, 3 bin 119 TL maaş alıyordu.

Kaynak: Haberler.com / Ecem Altan